Audio-Technica opět boduje – ATM450 vítězem Readers´ Choice Awards

Audio-Technica opět boduje – ATM450 vítězem Readers´ Choice Awards
Audio-Technica opět boduje – ATM450 vítězem Readers´ Choice Awards
Audio-Technica opět boduje – ATM450 vítězem Readers´ Choice Awards
PopisDiskuze

Nástrojový kardioidní kondenzátorový „side address“ mikrofon Audio-Technica ATM450, top model série Artist určené především pro živé ozvučování, se do hledáčku profesionálních zvukařů a testmanů, i těch českých, nedostal poprvé. Už v dubnu 2009 mu ve své recenzi v magazínu MUSIC STORE předpovídal skvělou budoucnost František Sobotka, který jej spolu s dvousystémovým ATM250 DE, nízkoprofilovým „clip-on“ kompaktem ATM350 a několika dalšími mikrofony testoval jako součást mikrofonní sady pro snímání a záznam bicí soupravy. Dlužno říci, že se tenkrát nemýlil. Letos v lednu totiž mikrofon Audio-Technica ATM450 získal v široké mezinárodní konkurenci cenu Readers´Choice Awards 2012 za první místo v kategorii Kondenzátorové mikrofony.

A není to jediný úspěch této značky. Koncem minulého roku se rovnou tři výrobky Audio-Technica – studiový stereofonní X/Y mikrofon AT2022 , subminiaturní všesměrový hlavový mikrofon BP893 a Body-pack vysílač Audio-Technica SpectraPulse mtu301 pro UWB konferenční systém SpectraPulse dostaly do užší nominace TEC Awards. Další produkty Audio-Technica, tentokrát multipaternový kondenzátorový mikrofon AT4050/LE, hyperkardioidní dynamický nástrojový mikrofon ATM25/LE a profesionální studiová monitorovací sluchátka A TH-M50s/LE – vše z limitovaných edicí k 50. výročí založení společnosti Audio-Technica – si jako ceny pro vítěze své losovací soutěže vybral také server ProSoundWeb, sdružující profesionální zvukaře a zvukové inženýry. Právě ten server, který organizuje a udílí ceny Readers´Choice Awards.

Ale zpět k ATM450. Jedná se o nástrojový kondenzátorový mikrofon, poskytující výjimečnou spolehlivost a nekompromisní zvukovou kvalitu při zpracování zvuku s vyšší hladinou akustického tlaku. Je proto ideální pro snímání hudebních nástrojů s velkou dynamikou, jako jsou perkuse, akustická kytara, činely a jiné akustické nebo strunné nástroje. Díky kardioidní charakteristice jsou potlačeny zvuky přicházející zezadu a ze stran, což má pozitivní vliv na izolaci snímaného nástroje od okolního hluku. Robustní celokovové provedení zase přispívá k dlouhodobé spolehlivosti a mnohaletému bezproblémovému provozu mikrofonu.

Z hlediska konstrukce je Audio-Technica ATM450 „side address“ kondenzátorový mikrofon s trvale polarizovaným systémem s pevným nábojem na zadní desce. Relativně malá membrána je umístěna nikoli standardně na vrcholu tubusu, ale atypicky „nastojato“ v ose tubusu, jako je tomu například u velkomembránových mikrofonů. Výhodou tohoto uspořádání je možnost umístit mikrofon velmi blízko zdroje zvuku, aniž by překážel. ATM450 je vybaven integrovaným low-cut filtrem 80 Hz se strmostí 18 dB / okt. a přepínatelným útlumovým článkem -10 dB, který snižuje citlivost mikrofonu a dovoluje zpracování zvuku s vyšší hladinou akustického tlaku (SPL). Frekvenční rozsah mikrofonu je 40 – 20 000 Hz, dynamický rozsah 127 dB a maximální úroveň akustického tlaku úctyhodných 152 dB. Napájení mikrofonu je fantomové v rozsahu 11 až 52 V. Součástí dodávky ATM450 je měkké ochranné pouzdro, molitanový windscreen a odpružený uzavřený kloubový držák AT8471, který zajišťuje kromě bezpečného upevnění a flexibilního polohování mikrofonu také účinné tlumení nežádoucího mechanického hluku.

Odkazy:
http://www.prosoundweb.com/product/to pic/microphones_condenser_type_performance/
http://www.prosoundweb.com/sweepstakes
http://tecfoundation.com/tec/11nomineestech.html

VýrobceAudio-Technica
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: