Mikrofony Audio-Technica pro bicí

Mikrofony Audio-Technica pro bicí
PopisDiskuze

Holandský bubeník a producent Juan Van Emmerloot, spolupracující jako freelancer s mnoha velkými nahrávacími studii mimo jiné v Holandsku ( Dureco Studios, Wisseloord Studios a Fendal Sound Studios) nebo Velké Británii (Black Barn Studios v Surrey, Barefoot Studio v Londýně a Curtis Schwartz Studio v Surrey), a nahrávající s takovými legendami jako je Gary Moor, Chris Rea a David Gilmour, dnes zásluhou holandského distributora Iemke Roos pracuje s japonskými mikrofony Audio-Technica. Svou sestavu a dojmy z ní popsal Juan v říjnovém vydání informačního bulletinu Audio-Technica.

Juan: „Pokud si vzpomínám, bylo to během studiového natáčení před 14 lety, kdy jsem si poprvé vyzkoušel zvukovou kvalitu mikrofonů Audio-Technica. V prvním momentu jsem byl překvapen teplým a přesným zvukem svých bicích; znělo to přirozeně, silně a realisticky. Od té doby byly mikrofony Audio-Technica na prvních místech mého „wishing“ listu. Dnes jako bubeník a producent mám skvělou příležitost s těmito mikrofony pracovat!

Během posledních pár let se hudební byznys výrazně změnil. Muzikanti už tolik neutrácí za pronájmy nahrávacích studií, raději investují do vlastního a nahrávají bicí tam. Výsledkem je, že se z většiny bubeníků stávají „bubnující producenti“. A to je také důvod, proč bych rád přesvědčil další bubeníky – producenty, aby vyzkoušeli mikrofony Audio-Technica a užili si jejich skvělý zvuk a dlouhou životnost. A to za opravdu dostupnou cenu.

Dal jsem dohromady hezký set, který používáme na mých kurzech i při nahrávání ve studiu. Mikrofony Audio-Technica dokazují, že jsou spolehlivé a skvěle zní na jevišti, stejně jako ve studiu.

Podívejme se tedy na sestavu, kterou dnes používám:

Kick: Audio-Technica AE2500 Je to dynamický a kondenzátorový systém v jednom mikrofonu …. úžasný výrobek! Stačí pouze najít ideální bod, kde buben snímat. Dynamický systém pak dává sílu úhozu a kondenzátorový jeho barvu … bez AE2500 už nedám ani ránu!

Snare: Audio-Technica ATM650 Stejně jako jiné mikrofony používané pro snímání malého bubnu je i tento mikrofon dynamický. Proč je tedy ATM650 o tolik lepší? Vedle věrného přenosu intenzity a způsobu úhozu, které potřebujeme u malého bubnu zachytit, ATM650 mnohem jasněji zní. Aby byl zvuk snare realistický, není třeba jej u tohoto mikrofonu dotahovat ekvalizérem. Na rozdíl od jiných značek tam reálný zvuk už prostě je!

Hi-hat: Audio-Technica ATM450 Jsem opravdu přesvědčený, že tento mikrofon je jednou z nejlepších konstrukcí, jakou kdy nějaká značka vytvořila. Zvuk ATM450 je bezpochyby perfektní. Při pohledu na konstrukci mikrofonu je navíc okamžitě jasné, že konstruktéři společnosti Audio-Technica kladou při vývoji svých produktů maximální důraz na snadné umístění mikrofonů a lepší izolaci od okolního hluku pro získání co nejčistšího zvuku nástroje.

Tomy a floortomy: Audio-Technica Pro3 5 Skvělá kombinace!…. Kvalitní kondenzátorový mikrofon se svorkou pro upevnění na kovový ráfek jakéhokoliv bubnu a krátký kabel – výsledkem je mikrofon, který lze snadno upevnit a lehce se s ním manipuluje. Tyto mikrofony navíc výborně izolují zvuk Tomů, nemusíte tak používat žádný Gate ani EQ. Je neuvěřitelné, jak PRO35 dobře zní samy o sobě i v kombinaci s overheady a room mikrofony. Výsledkem je vždy krásný, přirozený a nádherně plný zvuk Tomů… Přesně tak, jak to bubenící chtějí. Poznámka: Jestliže hrajete Jazz, funky nebo latinu, budete možná chtít použít ATM350, který má o něco lepší odezvu na hloubkách. Je to nepochybně skvělý tip. Osobně jsem zjistil, že pokud jste rockový bubeník, je lepší použít Pro35… Nehledě na to, že je mnohem levnější.

Overheady: Audio-Technica AT203<>5 Je to víceúčelový kondenzátorový mikrofon, který dělá vše, co chcete! Je mimo jiné ideální pro nahrávání vokálů a perkusí. A když se podíváte na poměr cena / kvalita … Je neuvěřitelné, jak to Audio-Technica dokázala spojit! Já používám tyto mikrofony v páru.

Ambient: Audio-Technica AT4 033a Ve skutečnosti to byl můj první mikrofon Audio-Technica. Koupil jsem si ho hned po mé studiové session ve Velké Británii před 14 lety… Je to mikrofon absolutně nejvyšší kvality. Vedle funkce ambientního mikrofonu pro bicí ho používám prakticky ke všemu – pro vokály, akustickou kytaru, udu bubínky i perkuse.

Zde je můj tip: dejte AT4033a ze strany k basovému bubnu, nasměrujte ho na boční stěnu bubnu a nahrávejte. Při zpětném poslechu vyřízněte vysoké frekvence a upravte kompresi tak, že zvuk začne pumpovat. Pak si poslechněte celý mix bicích a sledujte, co to dělá s hloubkou zvuku. Jsem přesvědčený, že až si to poslechnete, budete to zkoušet znovu a znovu….“

VýrobceAudio-Technica
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: