Audio-Technica uvádí na trh velkomembránové side-address mikrofony AT2035 & AT2050

Audio-Technica uvádí na trh velkomembránové side-address mikrofony AT2035 & AT2050
Audio-Technica uvádí na trh velkomembránové side-address mikrofony AT2035 & AT2050
Audio-Technica uvádí na trh velkomembránové side-address mikrofony AT2035 & AT2050
PopisDiskuze

Audio-Technica rozšiřuje nabídku svých velkomembránových mikrofonů o dva nové kondenzátorové side-address modely série 20.

Audio-Technica, dlouholetý lídr v oblasti technologie elektromagnetických měničů, uvádí na trh AT2035 (kardioidní kondenzátorový mikrofon) a AT2050 (kondenzátorový mikrofon se třemi směrovými charakteristikami). Tyto nové velkomembránové side-address mikrofony se zařadily po bok modelů AT2020, AT2010 a AT2020 USB, a rozšířily tak Audio-Technica sérii 20, která je známá pro svůj vynikající výkon a univerzálnost použití.

AT2035 (kardioidní kondenzátorový mikrofon) představuje výjimečnou hodnotu, přičemž nabízí všechny výhody vysoce kvalitního studiového a pódiového mikrofonu. Je určen pro širokou škálu aplikací, včetně overheadů, akustických nástrojů a kytarových boxů. Je vybaven velkou membránou, která poskytuje hladký, přirozený charakter zvuku a má nízký šum. Díky schopnosti zpracovat vysoké hladiny akustického tlaku (SPL) a širokému dynamickému rozsahu umožňuje obrovské možnosti použití. Odpružený držák zajišťuje vynikající ochranu proti otřesům. Kardioidní směrová charakteristika omezuje snímání zvuků ze stran a zezadu, čímž minimalizuje nežádoucí přeslechy. AT2035 je navržen tak, aby umožňoval univerzální použití v oblasti nahrávání, má pevně definovanou kardioidní směrovou charakteristiku a nabízí vynikající technické parametry, mezi něž patří: rovný, rozšířený frekvenční průběh (20-20.000 Hz); schopnost zpracovat vysoké SPL (148 dB, 158 dB s 10 dB útlumem); vložka s velmi nízkým šumem (12 dB SPL). V rámci moderní konstrukce a výrobní technologie firmy Audio-Technica byl každý aspekt mikrofonu AT2035 navržen pro hladký, přirozený charakter zvuku, poskytuje maximálně věrný přenos, a to vše z něj činí perfektní doplněk k vybavení pro digitální záznam zvuku.

AT2050 (kondenzátorový mikrofon se třemi směrovými charakteristikami) je ideální do studia i na live použití pro snímání vokálů, piána, smyčců, na overheady, kytarové boxy atd. Nabízí tři přepínatelné směrové charakteristiky: koule, kardioida a osmička. Jeho kapsle s dvojitou velkou membránou udržuje přesně definovanou směrovou charakteristiku napříč jeho celým frekvenčním rozsahem (20 – 20.000 Hz). AT2050 zvládne zpracovat vysoké hladiny akustického tlaku (149 dB, 159 dB s 10 dB útlumem) a má velmi nízký šum (17 dB SPL). Navíc, obě jeho membrány jsou pozlacené a zpracované speciálním procesem umělého zestárnutí, čímž je dosažena stálost zvukových vlastností po dlouhá léta používání. A nakonec, jeho špičková, ke stěnám korpusu montovaná elektronika splňuje přísné standardy firmy Audio-Technica na spolehlivost a kvalitu.

Oba mikrofony jsou vybaveny integrovaným 80 Hz basovým filtrem a 10 dB útlumem. Filtr umožňuje snadné přepnutí z rovného (flat) průběhu na průběh s oříznutím spodních frekvencí (roll-off). Nastavením přepínače do polohy high-pass se snižuje citlivost mikrofonu vůči pop hláskám při kontaktním zpěvu. A také se jím snižuje snímání nízko-frekvenčního prostorového šumu. Výstup z mikrofonního konektoru typu XLRM je nízko-impedanční (Lo-Z) symetrický; každý z mikrofonů je dodáván s odpruženým držákem a ochranným pouzdrem.

AT2035 (kardioidní kondenzátorový mikrofon) a AT2050 (kondenzátorový mikrofon se třemi směrovými charakteristikami) bude dostupný v září 2008.

O značce Audio-Technica
Audio-Technica navrhuje a vyrábí profesionální audio vybavení podle nejvyšších standardů již více než 45 let. Je celosvětově předním inovátorem v oblasti technologie elektromagnetických měničů. Její mikrofony, bezdrátové mikrofony a systémy, sluchátka, mixery a elektronika pro audio průmysl, jsou po celém světě vyhlášené pro svůj jedinečný design a špičkové dílenské zpracování.

VýrobceAudio-Technica
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: