Audio-Technica oslaví 50. narozeniny limitovanými sériemi

Audio-Technica oslaví 50. narozeniny limitovanými sériemi
PopisDiskuze

Rok 2012 je mimo jiné rokem oslav 50. narozenin japonské společnosti Audio-Technica. Při této zvláštní příležitosti pro Vás Audio-Technica připravila šest speciálních výročních edicí svých nejpopulárnějších mikrofonů a sluchátek. Na trh budou uvedeny v unikátních limitovaných sériích.

V novém kabátě se objeví zástupci obou produktových řad – profesionální i spotřební. V kategorii Pro se můžete těšit na legendární studiové multipaternové kondenzátorové mikrofony AT4050 ve verzích AT4050URUSHI a AT4050/LE nebo na dynamické zpěvové mikrofony nejvyšší série Artist EliteAE6100/LE, AE5400/LE a AE4100/LE. Na četné žádosti uživatelů se v omezené sérii vrátí také dynamická klasika ATM25/LE. Modely označené LE budou mít postříbřený kovový povrch „Anniversary“ s modrými doplňky. Unikátní AT4050 URUSHI bude lakován tradičním japonským lakem Urushi s ručně malovanými javorovými listy. Mikrofony AE5400/LE a 4050 budou navíc dodávány v ručně vyráběných dřevěných kazetách.

Ze sluchátek budou ve slavnostním kabátě nabízeny dva profesionální modely – studiová sluchátkaAT H-M50/LE ve stříbrném provedení s modrým kroužkem a monitorovací DJ sluchátka ATH-PRO700Mk2ANV v kontrastní barevné kombinací černá a zlatá.

Kategorii spotřebních výrobků zastupují dva typy gramofonových stereo přenosek – AT150ANV s pohyblivým dvojitým magnetem a AT50ANV s pohyblivou cívkou a nemagnetickým jádrem. Nabízena bude také speciální série sluchátek AT-TI15ANV.

Z uvedených produktů stojí za pozornost především znovuzrození klasického hyperkardioidního dynamického mikrofonu ATM25/LE, pro který se Audio-Technica rozhodla na základě ohlasů přímo od koncových uživatelů a dealerů. Robustní, vícevrstvou mřížkou vybavený ATM25/LE je ideální pro malý bubínek, tomy a další vysoce dynamické nástroje. Díky schopnosti zpracování velmi vysokého SPL z malé vzdálenosti a širokému kmitočtovému rozsahu s příjemnými teplými basy a excelentní presencí nabízí plný zvuk s jemnými detaily vokálů i mluveného slova.

Patříte-li tedy mezi věrné příznivce značky Audio-Technica a chcete mít ve své výbavě něco výjimečného, nenechte si některý z unikátních výrobků ujít.

Historie společnosti
Společnost Audio-Technica byla založena v roce 1962 Hideo Matsushitou, který ještě tentýž rok představil její první gramofonovou vložku. Brzy na to začala společnost dodávat vysoce kvalitní a oceňované gramofonové vložky předním japonským výrobcům elektroniky, čímž si velmi rychle zajistila skvělou reputaci. V osmdesátých a devadesátých letech společnost rozšířila svou nabídku o další produkty – průkopnické gramofonové vložky série VM s dvojitým magnetem, Hi-Fi sluchátka série ATH a první profesionální mikrofony. V posledním desetiletí minulého století pokračovala Audio-Technica ve zlepšování a dalším rozšiřování svého výrobního programu a její bezdrátové systémy, mikrofony a spotřební i profesionální sluchátka se pro svůj výjimečný výkon, spolehlivost a vysokou užitnou hodnotu staly vyhledávaným standardem. V této době také Audio-Technica uvedla na trh proslulé studiové mikrofony série 40, mnoha předními světovými výrobci, konstruktéry i významnými umělci používané jako srovnávací měřítko, a to nejen ve studiu, ale i na pódiu. Od počátku nového tisíciletí pokračuje Audio-Technica v představování průlomových výrobků a systémů. V roce 2008 svými in-ear a over-ear sluchátky nastavila nové standardy zvukové kvality a redukce okolního hluku.

Dnes je Audio-Technica prvotní volbou celé řady známých umělců, jako je třeba Gwen Stefani, Justin Timberlake, Metallica, Linkin Park, Evanescence a mnoho dalších. Výrobky Audio-Technica se používají také v mnoha spotřebních a profesionálních aplikacích po celém světě. Najdete je na živých koncertech, ve vysílacích a nahrávacích studiích, na různých společenských akcích nebo při bohoslužbách v kostelech a modlitebnách. Vidět jste je však mohli i při vysoce prestižních událostech, jako jsou prezidentské debaty, vyhlášení cen Grammy a CMA a letní či zimní olympijské hry.

VýrobceAudio-Technica
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: